Vytvorenie prepojeného dokladu

Typy skladových pohybov
04/05/2017
Kurzový lístok
05/05/2017

Vytvorenie prepojeného dokladu

Pre využitie funkčnosti prepojených dokladov a signalizácie na položkách dokladu je nutné, aby ste vytvárali doklady a ich položky prepojením na iné doklady.

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete pridať položky do dokladu, aby ste zachovali prepojenie.

 

Vytvorenie prepojeného dokladu z hlavného menu

Prepojený doklad je možné vytvoriť z akéhokoľvek iného dokladu v rámci systému, pokiaľ existuje väzba medzi týmito dokladmi. Doklad, z ktorého chcete vytvoriť prepojený doklad, vytvoríte kliknutím na tlačidlo príslušného dokladu v menu Prepojený doklad. V tomto prípade je možné z dokladu Objednávka vytvoriť doklad typu Faktúra, Odoslaná objednávka, prípadne iné typy dokladov, ktoré sú schované za tlačidlom Iné.

 

Vlož položky

Ďalším spôsobom ako pridať položky do dokladu z iného prepojeného dokladu je možnosť Vlož položky, ktoré je dostupné z vnútra dokladu.

Dostanete sa do zoznamu Položky dokladov. Automaticky je tento zoznam odfiltrovaný podľa Partnera a Typu dokladu.

V tomto zozname je potrebné dvojklikom označiť v stĺpci OZN všetky položky, ktoré chcete preniesť do vytváraného dokladu. Po označení všetkých položiek, je potrebné kliknúť na tlačidlo Vyber ozn. položky.

Ak je potrebné aby boli vytvárané doklady v rámci jednej zákazky, kvôli spätnému vyhodnocovaniu a dohľadateľnosti, je potrebné nastaviť správne číslo zákazky na záložke Detaily.

 

Vlož prepojené položky

Ďalšou možnosťou ako vytvoriť prepojený doklad, je cez Vlož prepojené položky. Z dokladu je dostupné tlačidlo Vlož prepojené položky, ktoré ponúkne všetky prepojené doklady vytvorené na danú zákazku.

Pri vytváraní dokladu je potrebné zadať číslo zákazky na záložke Detaily. Vďaka tejto funkcii dokážete pridať do dokladu položky z iných dokladov v rámci jednej zákazky.

Comments are closed.